a a a

Nabożeństwa

Program nabożeństw parafii przyklasztornej
p.w. św. Jana Teologa
w Supraślu
PLAN NABOŻEŃSTW W I TYGODNIU WIELKIEGO POSTU
Pon: 5.30  -  utrenia, 1,3,6,9 czas, wieczernia,
17.00 – 19.00 – powieczerije z kanonem św. Andreja,
 litija zaupokojnaja 
Wt: 5.30  -  utrenia, 1,3,6,9 czas, wieczernia,
17.00 – 19.00 – powieczerije z kanonem św. Andreja,  
litija zaupokojnaja 
Śr:    5.30  -  utrenia,1,3,6,9 czas
 9.00  -  św. liturgia  up. poświęconych darów
17.00 – 19.00 – powieczerije z kanonem św. Andreja,
litija zaupokojnaja 
Czt: 5.30  -  utrenia, 1,3,6,9 czas, wieczernia,
17.00 – 19.00 – powieczerije z kanonem św. Andreja,
litija zaupokojnaja                          
Pt:    5.30  - utrenia, 1, 3, 6 
  17.00 – 19.00 –  9 czas, św. liturgia up. poświęconych darów, poświęcenie koliwa
Sob:  6.00 –  utrenia, 1 czas.
 7.30 – Święta liturgia, panichida.
17.00 – Całonocne Czuwanie (Wsienoszcznoje Bdienije).
 
PLAN NABOŻEŃSTW w WIELKIM POŚCIE
 
Pon:  6.00  -  utrenia, 1,3 i 6 czas, 
      17.00 (18.00 ) – wieczernia, powieczerije.
Wt: 6.00  -  utrenia, 1,3 i 6 czas, 
      17.00 (18.00) – wieczernia, powieczerije.
Śr:   6.00 - utrenia 1 czas, 
7.30 - liturgia up. poświęconych darów,
17.00 (18.00)- akafist BM, litija zaupokojnaja 
Czt:  6.00  -  utrenia, 1,3 i 6 czas, 
      17.00 (18.00) - wieczernia, powieczerije.
Pt:    6.00 -  uternia 1,3 i 6 czas,
17.00 (18.00) - liturgia up. poświęconych darów,
litija zaupokojnaja, 
Sob:  7.00 – czasy,7.30 - święta liturgia, panichida.
17.00 (18.00) - wsienoszcznoje bdienije,
Ndz:  7.45  - I Liturgia Św.
9.00  - II Liturgia Św.
17.00 (18.oo) - wieczernia i pasja.
 
PLAN NABOŻEŃSTW w V TYGODNIU WIELKIEGO POSTU 
 
Środa:      6.00  -  uternia 1 czas,
7.30 – liturgia  uprzednio poświęconych darów,
  17.00 (18.00)-utrenia z Kanonem św. Andrzeja z Krety 
Czwartek:  7.00   -  3 i 6 czas, liturgia  uprzednio 
poświęconych darów,
                    17.00 (18.00)  –  powieczerije,
Piątek:   6.00   -  uternia 1 czas, liturgia  uprzednio 
poświęconych darów,
17.00 (18.00) –  utrenia z Akatystem - Pochwała
 
W VI TYGODNIU WIELKIEGO POSTU
 
Środa:   6.00 - utrenia 1 czas,
15.00 –sakrament chorych-jeleoświaszczenija i         liturgia  uprzednio poświęconych darów,
 
6-7 kwietnia-ZWIASTOWANIE NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY
18.oo-Wsienoszcznoje Bdienije(Wielikoje Powieczerije i Utrenia) 
7.oo – CZASY 3,6,9
8.3o – poświęcenie wody
10.oo - Święta Liturgia
     NABOŻEŃSTWA  WIELKIEGO  TYGODNIA
 
1. WIELKI PONIEDZIAŁEK  -  6.00 – CZASY 
                 7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA (up. pośw.darów)
18.oo – UTRENIA  
2.WIELKI WTOREK   - 6.00 – CZASY
7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA (up.pośw.darów)
18.oo – UTRENIA 
3.WIELKA ŚRODA    - 6.00 – CZASY
                  7.oo – SPOWIEDŹ I LITURGIA (up. pośw.darów)            
18.oo – UTRENIA  
4.WIELKI CZWARTEK  - 7.oo – CZASY I LITURGIA
                17.oo – UTRENIA 12 EWANG.
5. WIELKI PIĄTEK      godz.  7.oo   – CZASY W. PIĄTKU
godz. 15.oo – WIECZERNIA (z wyniesieniem    płaszczanicy)
godz. 20.00 – UTRENIA W. SOBOTY
6. WIELKA SOBOTA  godz. 8.oo – LITURGIA   W. Soboty (czasy7.oo)     
 godz. 23.20 – POŁUNOSZCZNICA 
 godz. 24.oo – PROCESJA PASCHALNA                  UTRENIA i św. LITURGIA.
       
    POŚWIĘCENIE POKARMÓW ( Paschy )
 
serwisy internetowe strony internetowe